drzewolazy.pl
Wrzesień 23, 2014, 09:12:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Nowe zeszyty terrarystyczne: Maciej Lendor von Wattermark: Nogami w błocie,czyli wprowadzenie do świata paludariów

Strona główna   Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ewentualni chętni na Oophaga lub Ranitomeya  (Przeczytany 1269 razy)
furraan
Administrator

Zobacz profil Email

Miasto:
Łódź

8859485
« : Czerwiec 22, 2012, 22:47:44 »

Witam !

Jak Wam wszystkim wiadomo, w Polsce nie ma za dużego popytu na gatunek Oophaga (główny powód to cena  Płacz ), z Ranitomeya też szału nie ma Mrugnięcie - więc może by ten stan rzeczy należałoby zmienić Mrugnięcie Czy ktoś z Was byłby chętny na ewentualny grupowy zakup tych gatunków ? Wiem, że jeżeli za naszą zachodnią granicą kupuje się większą ilość żab, to niemieccy hodowcy potrafią zejść z ceny. Osobiście widziałem w Hamm ceny za Oophaga na poziomie 60 E, jednak przy większym zakupie cena schodzi do ok 50 E/szt. Może zatem taki zakup miałby sens (nawet po doliczeniu kosztów dojazdu i przesyłki) ? Cena R. imitator/fantastica/reticulata to ok. 30/40/60 E/szt., jednak przy większym zakupie ....... Mrugnięcie
To oczywiście tylko luźno rzucona propozycja, badająca ,,nastroje" do takiego zakupu.
W każdym razie czekam na odzew Mrugnięcie

Pozdrawiam
furraan

,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert
norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 23, 2012, 11:10:27 »

Piszę się na Ranitomeye reticulaty lub vanzolini.

Uśmiech
Epipedobates anthonyi, Epipedobates tricolor, Oophaga pumilio, Hyloxalus azureiventris
furraan
Administrator

Zobacz profil Email

Miasto:
Łódź

8859485
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2012, 12:36:01 »

Piszę się na Ranitomeye reticulaty lub vanzolini.
Ty to potrafisz namówić  Mrugnięcie

,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert
norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 24, 2012, 16:32:05 »

Panie i Panowie. Proszę się dopisywać, bo warto. To są przecież jedne z najładniejszych ranitomei. Uśmiech

Uśmiech
Epipedobates anthonyi, Epipedobates tricolor, Oophaga pumilio, Hyloxalus azureiventris
wnuko

Miasto:
Ściana wschodnia -Bychawa

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 24, 2012, 19:07:52 »

Witam,   wnioskuję furraan z twojej wypowiedzi że masz chęc się czymś takim zająć ,
          czy podejmiesz się przywozu tych żabek?,
i teraz    -  czy znajdziemy taniej skoro ja chcę" Benedicty" a Norbert "vanzolini "  i się okaże że musimy je kupić  u dwóch różnych sprzedawców co nie służy negocjacji   cen .
  Jeśli chodzi o dużych sprzedawców  np:.dutch-rana lub Perówian f.... ...  to owszem ale oni nie będą skłonni tak nisko obniżyć cen aby nam to odpowiadało .
   Sprawa jest rozwojowa , będę obserwował temat .
  pozdrawiam ,
marcelinho76

Zobacz profil Email

Miasto:

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 26, 2012, 20:07:06 »

Czesc,ja szukam juz pol roku imitatorow i nic,wiec tez bym był chetny:)
norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 27, 2012, 10:10:09 »

To super.
Proponuję ustalić listę poszukiwanych gatunków, a potem znaleźć hodowcę, który będzie miał je na sprzedaż. W razie problemów z dostępnością można zastanowić się też nad kupnem tylko niektórych z nich. Np. fantastica lub reticulata.
Jak rozumiem na razie w grę wchodzą ranitomeye: benedicta, fantastica, imitator, reticulata i vanzolini.

Może jeszcze ktoś się zadeklaruje?

Uśmiech
Vigor

Zobacz profil WWW Email

Miasto:
Kraków

11087603
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2012, 12:23:33 »

Ja też na reticulaty  Duży uśmiech

1.1.0 R.ventrimaculata
0.0.2 D.tinctorius "powder blue"
(basketball) I love this game!!
Posadź drzewo - www.viqoor.posadzdrzewo.pl
norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #8 : Lipiec 04, 2012, 19:50:06 »

Ok, chętni na ranitomeye są. Możemy coś wspólnie podziałać przed wrześniowym Hamm Uśmiech.
Ma to sens, bo w Polsce są one po prostu nie do zdobycia. Myślę, że warto do tematu wrócić w drugiej połowie sierpnia.

Furraan pisał też o oophagach - wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć hodowcę, który będzie oferował 10 lub więcej oophag. A ich zakup poza granicami Polski opłaca się tylko przy takiej lub większej ilość sztuk. Przy zakupie mniejszej ilości całkowite koszty są porównywalne albo nawet wyższe niż zakup oophag w Vivariumland, czyli jedynym sklepie, który w Polsce oferuje te żaby.
Dochodzi jeszcze stres zwierząt związany z ich transportem z Niemiec lub Holandii do Polski. W Czechach oophagi są wielką rzadkością.
Ostatnio widziałem ogłoszenie na dendrobatenforum.info o sprzedaży 5 Oophag pumilio Cristobal. Cena za żabę - 65 euro. To była chyba najniższa cena, jakiej ostatnio żądano za pumilio na tamtym forum. Niby trochę taniej niż w Vivariumland, ale dochodzi jeszcze transport do Polski z okolic Zwickau. Wg mnie nie opłaca się, no chyba, że komuś bardzo zależy na tej konkretnej odmianie.

Uśmiech
norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #9 : Sierpień 26, 2012, 12:04:56 »

Niestety do Hamm nie jadę, ale znalazłem hodowcę w Niemczech, tylko 80 km od Frankfurtu nad Odrą, który ma spory wybór ranitomei i innych gatunków drzewołazów. Ceny żab ma czasem nawet niższe niż wyjściowe ceny w Hamm. 
Strona: www.roge.net
Ogłasza się też na www.dendrobatenforum.info

Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Akwarystyka | Producent terrariów | Remonty poznań