drzewolazy.pl
Wrzesień 20, 2014, 14:54:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Nowe zeszyty terrarystyczne: Maciej Lendor von Wattermark: Nogami w błocie,czyli wprowadzenie do świata paludariów

Strona główna   Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy zbiornik terrarium vivarium dla drzewołazów  (Przeczytany 1642 razy)
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« : Kwiecień 04, 2013, 13:53:15 »

Kilka fotek z mojego ostatniego zakupu i ostatnich prac.

Zbiornik ma zamontowane dodatkowa większa wentylacje 20cm i całe górne szkło to  optiwhite. Zbiornik został wykonany na zamówienie w firmie  Myciok. FPUH. i odebrany na giełdzie zoologicznej w Krakowie.

Pokrywa wykonana w taki sam sposób jak już  kiedyś przedstawiałem na forum. Sklejka (1cm) wewnątrz wymalowana kaponem(w tym przypadku zabezpieczenie przed wilgocią) jedna warstwa. Dwa otwory w samych rogach w tylniej części (często tam właśnie zbierał mi się wilgoć w starym zbiorniku) oraz otwór na kable. Dwie warstwy nałożone zostały wałkiem gąbkowym. Po wyschnięciu przeczyszczona papierem ścierny  o grubości 220 ta czynność wygładza całą pokrywę. Pomalowana ponownie pistoletem podpiętym pod kompresor.
Jeśli ktoś planuje zamówić sobie sporych rozmiarów terrarium i ma problem z pokrywą to chętnie mogę wykonać taką pokrywę na zamówienie o dowolnych rozmiarach.

Wewnątrz pokrywy znajdują się 2 belki 2x36wat  oraz jedna belka na 1x36wat .
Razem 5szt świetlówek T8 36wat -120cm plus odbłyśniki.
Planuje też zamontować już zakupione dwa wentylatorki komputerowe. Jeden z wdmuchiwaniem powietrza a drugi na odwrót.

Mam małe doświadczenie w kwestii oświetlenia zbiorników.
Moje pytanie pewnie będzie nie jedno do doświadczonych forumowiczów. Jakie dokładnie zamontować tam świetlówki?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 18:13:38 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Dendrobates tinctorius "azureus" 2.1.0
Testudo hermanni 1.0.0
Korath

Zobacz profil Email

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2013, 19:31:22 »

Zapowiada się ciekawie  Uśmiech
Możesz napisać jakie wymiary ma zbiornik?

D.leucomelas 0.0.2
wnuko

Miasto:
Ściana wschodnia -Bychawa

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2013, 20:29:29 »

Witam , mam takie małe spostrzeżenie : u mnie w terarium stateczniki sie popaliły z
  temperatury ,nie myślisz że i u ciebie przy tych pięciu sztukach możesz mieć też taką dolegliwość Co??
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2013, 11:50:44 »

Nie wiem nie mam doświadczenia przy tak dużej pokrywie. Przy starej pokrywie ten plastik który jest na obudowie statecznika po prostu z czasem się skruszyły. Teraz widać całe wnętrze statecznika. Masz jakąś rade ?

Wymiary zbiornika to :125cm długie 50cm szerokie i wysokie na 70cm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 11:53:12 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
furraan
Administrator

Zobacz profil Email

Miasto:
Łódź

8859485
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2013, 12:36:21 »

Jeżeli są to stateczniki elektroniczne, to nie powinno być żadnego problemu. Natomiast jeżeli są elektromagnetyczne, to problem faktycznie może być. Co do wentylatorów, to najlepiej by było, żeby były z boku po przeciwnych stronach - inaczej może się robić tzw. termos, i istnieje prawdopodobieństwo tego, że przednie szyby bedziesz miał często zaparowane.

,, ... idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch .. "

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2013, 14:36:55 »

Sprawdzałem stateczniki są elektryczne. Furraan - postaram sie zastosować do twoich rad ale teraz bede mieć ciężko wykonać ruch.
W sumie mam 3 szt. tych wentylatorków może ten trzeci zamontować wewnątrz terrarium? oczywiście go tak zabezpieczyć by żaby nie miały z nim styczności.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 15:52:32 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2013, 15:51:56 »

Kilka kolejnych fotek z prac nad terrarium. Co o warto mieć przed łączeniem styropianu. Przyda się pianka poliuretanowa (nisko i wysokoprężna) , zestaw ostrzy do nożyka, spryskiwacz , patyczki na szaszłyki, czarny flamaster, rękawiczki do zmywania najlepiej kilka par. Przyda się tez papier ścierny o niskiej grubości ziarna.

Poniżej lian zrobiony z trzech rożnych grubości sznurka połączonego taśma izolacyjna oraz cienkim drutem.
Rozrabiamy żywice i obsmarowujemy cały sznur żywicą epoksydowa i na to wcześniej wysuszony i przesiany torf.

Obecnie wszystko jest jeszcze w rozsypce ale za parę dni będę składać wszystko wewnątrz zbiornika.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 16:01:07 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 19, 2013, 16:45:32 »

Kolejnych kilka fotek z moich ostatnich prac nad zbiornikiem. Mam nadzieje ze tez niektórym pomogą przy planowaniu kolejnego zbiornika.
Jeśli została Ci żywica na szybach można ja dobrze zeskrobać nożykiem. Żywica jak wyschnie to dobrze odchodzi od szyby.
Nałożyłem też czarna matową folie dobrze jest mieć  myjkę do szyb z jej pomocą nie powstają pęcherzyki  powietrza. Myślę że za parę dni będę obsadzać zbiornik.Korzeń który zrobiłem ze sznurków dam na samym końcu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 16:49:19 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
Vendredi

Zobacz profil Email

Miasto:
Łódź

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 22, 2013, 22:31:04 »

Mam pytanie co do wentylacji. Widzę, że górną wentylacje masz na większość górnej szyby. Czy był sens robienia tak dużej wentylacji, skoro masz na to założoną pokrywę w której masz tylko dwa niewielkie wycięcia w rogach?? I do tego jeszcze wentylatorki. Nie wystarczyło by 1/3 tej szerokości.

Pytam gdyż u siebie w terra żeby utrzymać wilgotność na poziomie 70% dzień 85-90% wieczór noc górną wentylację mam prawie całkowicie zasłoniętą.

Planuję zbiornik podobnych rozmiarów i się właśnie zastanawiam jak to zrobić z tą wentylacją.
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 22, 2013, 23:28:15 »

Wentylacje zrobiłem po to by podnosiła mi temp. w zbiorniku. O wilgotność zbytnio sie nie martwię gdyż mam automatyczny zraszacz, zamgławiacz i i mały zbiornik z wodą. Zbytnio go może nie widać na fotkach, też ma podnosić temperaturę jaki i wilgotność. Myślę ze to wszystko będzie dobrze hulać.   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 06:28:33 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
piti

Zobacz profil Email

Miasto:
Warszawa

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 26, 2013, 20:04:38 »

Hej, mam pytania:
- na jakiej wysokości masz próg z dolną wentylacją?
- czy wentylacja jest z blachy perforowanej? firma sama taką wstawiła, czy musiałeś ich o taką specjalnie poprosić? dobrze przepuszcza światło?

Dzięki,
Piotrek

I grow weird plants
Łukiii

Miasto:
Kraków

7575192
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 27, 2013, 07:31:19 »

Ma on 12 cm wysokości, firma sama wstawiła siatkę i przepuszcza dobrze światło.
Moja propozycja to: sylikon i prowadnice koloru czarnego. Proponuje też by rośliny do zbiornika były sprowadzone z Niemiec lub Czech. W Gady Gady 100% przebitki a czasami  nawet więcej.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2013, 07:35:37 wysłane przez Łukiii » Zapisane

Testudo hermanni 1.0.0
piti

Zobacz profil Email

Miasto:
Warszawa

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 27, 2013, 15:38:12 »

Dzięki Łukii. Zastanawiam się nad tą firmą dlatego piszę. Czarny silikon i prowadnice to jak najbardziej podstawa Mrugnięcie. G-g już przerabiałem 6 lat temu i trochę się przejechałem, teraz zamawiam głównie z Niemiec lub od prywatnych hodowców z for.

I grow weird plants
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Akwarystyka | Producent terrariów | Remonty poznań