drzewolazy.pl
Październik 25, 2014, 02:19:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Nowe zeszyty terrarystyczne: Maciej Lendor von Wattermark: Nogami w błocie,czyli wprowadzenie do świata paludariów

Strona główna   Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: adaptacja akwarium 200x90x60wys na vivarium  (Przeczytany 1574 razy)
hepatus

Zobacz profil Email

Miasto:
radomsko

8877360
« : Czerwiec 03, 2010, 18:15:48 »

witam wszystkich to mój pierwszy post,chciałbym zaczerpnąć info.od fachowców czy moge zaadoptować takie akwaq pod vivarium i co musze zrobić by było w pełni profesjonalnie zagospodarowane,czy moge użyć rury kory dębu korkowego do tego vivarium i czy nic nie będzie gnić w planach mam właśnie drzewołazy ale to daleko jeszcze do tego narazie sie ucze.pozdrawiam forumowiczów
mayadam
Global Moderator

Zobacz profil WWW

Miasto:
Opole

5025608
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2010, 19:17:57 »

Witaj
Wdzięczny Ci będę tak jak i reszta zacnego grona jak uzupełnisz swoje dane w profilu.

Co do akwarium to możesz je zaadoptować i przerobić na vivarium.
Masz szansę zrobić piękny zbiornik a dużo ułatwia Ci jego wymiary.
Moja rada to przede wszystkim na spokojnie sobie wszystko zaplanuj.
Przygotuj sobie plan i schemat rozłożenia wszystkiego w Twoim Terra.
Najważniejsze to ogrzewanie, oświetlenie i odpowiednia wilgotność.
Ogrzewanie możesz rozwiązać na dwa sposoby, wszystko zależy od tego czy będziesz miał tam zbiornik, albo ciek wodny.
Na pewno pojawią się opinie że ogrzewanie nie jest potrzebne, ale jaką masz gwarancję że temperatura w mieszkaniu w ciągu roku nie spadnie Ci poniżej 20 stopni C?
Przejrzyj wątki w dziale budowa jak już będziesz miał pewna wizję pytaj.
Co do korka to jako stały element nie stosuję go.

Kilka ślicznych żabek Uśmiech
hepatus

Zobacz profil Email

Miasto:
radomsko

8877360
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2010, 19:56:30 »

oki zaraz sie zajme profilem dory zakręcony jestem ostatnio,,a wracając do tematu vivarium nie wiem jak mam zaadop`tować tzn co zmienic żeby było oki.jest szansa żebym nie musiał wycinac przedniej szyby??w akwa obecnie jest pokrywa aluminiowa i 2 swietl po 80w t5 i otwory w pokrywie z tyłu w ilości po 3 z każdej strony pokrywy,ogólnie przeraża mnie temat parowania porzedniej szyby bo boczne to pikuś bo akwa stoi we wnęce,prosze o pomoc,pozdrawiam
mayadam
Global Moderator

Zobacz profil WWW

Miasto:
Opole

5025608
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2010, 20:52:41 »

Nie musisz wycinać szyby daj wentylatory nad przednia szybą one będą ją osuszały. Co do oświetlenia to będziesz musiał dorzucić trochę Watów.

hepatus

Zobacz profil Email

Miasto:
radomsko

8877360
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2010, 07:08:07 »

jak na razie czytam ,czytam i czytam staram sie ogarnąć temat budowy vivarium,bardzo mi sie podobają wystroje z kory dębu korkowego te rury czy można je zastosować w vivarium z żabkami bo u niektórych zdania są podzielone??jeszcze mam pomysłz racji tego że moje vivarium jest dość głębokie 95cm chciałbym uniknąć wstawiania tła wolałbym ładnie poukładać korzenie z microsoeium i mchem do tego zastosowałbym właśnie tą kore dębu korkowego w rurach i dało by to efekt tylniej ściany wydaje mi sie że bardzo naturalnej,jeśli sie myle prosze o podpowiedzi drogich forumowiczów..pozdrawiam całe forum
hodujdendrobates

Zobacz profil Email

Miasto:
KRAKÓW

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 04, 2010, 08:39:57 »

z moich doswiadczeń :
w bardzo wilgotnych terrariach te rury słabo sie sprawdzają - poprostu się kompostują co prawda trwa to ok. 2 lat ale biorąc pod uwagę koszt chyba nie warto
korzenie jak najbardziej są ok.
jeżeli Ci zależy na imitacji pni drzew można to wykonać samemu z giętych rur PCV kanalizacyjnych oklejonych czym tam się chce - jezeli taki sposób Cię zainteresuje to się mogę rozpisać w tym temacie Duży uśmiech
hepatus

Zobacz profil Email

Miasto:
radomsko

8877360
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 04, 2010, 13:08:39 »

czy mogłbym wykorzystać jako podłoże substrat akwarystyczny tzn taki granulat firmy aqua-art zostało mi go dosyc sporo ,w najwyższym miejscu około 20cm a w najniższym 5cm taki stok.martwi mnie jeszcze temat drenażu czy w takim zbiorniku 1000l jest on potrzebny czy bedzie to utrudnione zadanie bez niego?zbiornik posiada komin wklejony przez producenta czy moge go wykorzystac do jakiś celów czy jest on zbędny??górna krawędz komina jest około 5cm niżej od szyby akwa.chciałbym wykorzystać nawilżacz powietrza do terrarium i wprowadzić rure w miejsca wycięte w pokrywie aluminiowej.czy mógłbym zostawić microzoria,mchy i wątrobowce które zostały mi z akwarium?dzięki jak do tąd za porady licze na wiecej heh i pozdrawiam Duży uśmiech
mayadam
Global Moderator

Zobacz profil WWW

Miasto:
Opole

5025608
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 04, 2010, 13:35:44 »

http://home.wanadoo.nl/v.a.kroon/terracom/ingestuurd3/christophedeneve.htm
http://home.wanadoo.nl/v.a.kroon/terracom/ingestuurd/ronalddemol.htm
 Tu masz linki jak możesz zaszaleć. Zwróć uwagę jak Roland robił konary jest to ciekawe rozwiązanie.
Komin możesz wykorzystać spokojnie do wprowadzenia wszystkich akcesoriów. I bez problemu go zamaskujesz.
Nie pamiętam tego podłoża akwarystycznego o którym piszesz, ale jeżeli jest to spiekana glinka to jak najbardziej może być.
Kolejna opinia dotycząca korka mam nadzieję utwierdzi Cię w przekonaniu że jest to rozwiązanie raczej kosztowne i niepewne.
Co do roślin które wymieniłeś, one muszę mieć bardzo dużą wilgotność a korek w takiej wilgotności jak to już pisał mój przedmówca rozłoży się.
Przede wszystkim nic na szybko i jak najtańszym kosztem, bo jak ma to stać u Ciebie w mieszkaniu to musi się prezentować Uśmiech
Tak jak już wcześniej pisałem przemyśl sobie wszytko na spokojnie.
Tło zrób na styropianie i żywicy epoksydowej zobaczysz że będzie się świetnie prezentowało.
Powodzenia.

norbie

Miasto:
Kraków

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 04, 2010, 19:57:43 »

jeżeli Ci zależy na imitacji pni drzew można to wykonać samemu z giętych rur PCV kanalizacyjnych oklejonych czym tam się chce - jezeli taki sposób Cię zainteresuje to się mogę rozpisać w tym temacie Duży uśmiech

Super pomysł. Napisz coś więcej, a najlepiej zrób w wolnej chwili fotoreportaż (byłoby idealnie Chichot).

Uśmiech
Epipedobates anthonyi, Epipedobates tricolor, Oophaga pumilio, Hyloxalus azureiventris
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Akwarystyka | Producent terrariów | Remonty poznań